O cvičení

Bylo mi čtyřicet a tělo, trávicí většinu času vsedě za kancelářským stolem, už odmítalo dynamická aerobní cvičení, která jsem se snažila vykonávat aspoň jednou týdně. Naštěstí mě kamarádka přivedla na lekci jógy.

Číst více o mně

Žádná moje lekce není stejná, snažím se reagovat na přání cvičenců či jejich aktuální náladu nebo potřeby.

Jóga pro zdravá záda

Při tvorbě lekcí vycházím z klasické hathajógy, tedy ze střídání výdrže v pozici s přiměřeně dlouhou relaxací. Začínám vždy rozcvičením / zahřátím těla jednoduchými cviky rehabilitační povahy. Většinou postupuji plynule z lehu na zádech až k pozicím ve stoji a zpět, přičemž dodržuji pravidlo kompenzace, tj. střídání pozic předklonových a záklonových, úklony či torze na obě strany.

Využívám však i poznatky a principy novějších jógových škol, takže někdy (nejen v Pozdravu slunci či Pozdravu měsíci) propojuji pozice podobně jako v powerjóze, či zařazuji prvky metody pilates.

Dbám na správné zapojení středu těla při cvičení a využívám poznatky vývojové kineziologie a metody DNS prof. Pavla Koláře (Dynamická neuromuskulární stabilizace).

Je-li to možné, nabízím cvičencům varianty provádění pozice tak, aby ji zvládl v přiměřeném rozsahu každý.

Většina mých cvičení probíhá formou předplacených tříměsíčních kurzů (cena – viz jednotlivé lekce v sekci „lokality“). V odůvodněných případech (po předchozí dohodě a v závislosti na naplnění kapacity kurzu) umožňuji návštěvu jednotlivých lekcí.

Cvičení 50+ s prvky jógy

Lekce přizpůsobuji věku a zdravotnímu stavu cvičenců. Zaměřuji se na dechové techniky, posílení středu těla (hlavního stabilizačního systému páteře), rozhýbání a protažení celého těla a posílení vybraných partií. Učíme se také jednodušší jógové ásany.

Využívám poznatky vývojové kineziologie a metody DNS prof. Pavla Koláře (Dynamická neuromuskulární stabilizace). Je-li to možné, nabízím cvičencům s pohybovým omezením varianty provádění cviku tak, aby ho zvládl v přiměřeném rozsahu každý.

V této oblasti spolupracuji také se společností Senior fitnes z.s.

Advertisement
%d blogerům se to líbí: